כתבות נבחרות

אהבה ראשונה
אהבה ראשונה לכולם

מאת: רינת אלימלך

רבים מאיתנו יוכלו לומר לעצמם, אחרי שהם יביטו בפרויקט החדש של סלקום, שהחיים שלהם מתחלקים לשניים, לתקופה שלפני האהבה הראשונה, ולתקופה שאחרי אותה אהבה ראשונה נכנסה להם לחיים ושינתה את הכל מן היסוד. ההתאהבות היא דבר שעובר כל אחד ועוברת כל אחת וגם אם נרצה וגם אם לא נרצה, את ההתאהבות הזו לא נוכל למנוע.

מדובר בחיבור של שינויים פיזיולוגיים שהגוף עובר ביחד עם הורמונים שמשתלטים גם על דרך המחשבה שלנו, וכך נוצרת סיטואציה שבה אנו לא יכולים להפסיק את ההתאהבות הזו, והתקופה שמגיעה בין לפני ההתאהבות הראשונה וזו שאחרי תיזכר אצל רבים מאיתנו לאורך כל החיים, לטוב ולרע. את המטענים הרגשיים אנו סוחבים איתנו כל הזמן, ולא אחת נרצה להתרפק על התקופה הטובה הזו, למי שהיא עברה בצורה חיובית כמובן.


לחשוב על אהבה ראשונה בסלולארי

לפני מספר חודשים החלה חברת סלקום לתעד, על ידי האחים ברק ותומר היימן, 150 בני נוער וצעירים בני 16 ועד 20, כאשר המוטיב שחיבר בין כולם הוא אותה אהבה ראשונה שלהם. את הרעיון הזה ניתן לשייך לעובדה שמדובר בתקופה שעדיין מתקיימת אצל חלק מהם, והתחושה שאחרי עדיין טרייה אצל האחרים, מה שיכול להשביח את האפקט הדוקומנטארי של הסדרה הזו.

את החוויות שהצעירים והצעירות הללו עברו הם בחרו לשתף אל מול המצלמה ונותנים דרור לעלילות המרתקות שהרכיבו את אחד הפרויקטים המעניינים ביותר בתחום, וכמובן שמדובר בפרויקט שניתן לראות אותו גם בסלולארי, כמו גם באתר של סלקום.


אהבה ראשונה ב-150 גרסאות

הפרויקט, כאמור, מכיל 150 סיפורים של אהבה ראשונה, וכל אחד מן הסיפורים מדבר על מקרה אחר, שונה לחלוטין מהאחרים, למרות שהוא מדבר על אהבה.

זה מראה עד כמה אנחנו אנשים שונים וחיים את חיינו בצורה אחרת זו מזה, אבל עדיין החוט שמקשר בין כולם הוא האהבה הראשונה שלהם, אותו רגש, אותה חוויה פיזית, אותה תקופה מאוד מבלבלת שהכל קורה ושום דבר לא קורה. מדובר במעין תקופת ביניים שהחיים נעים מטלטלה אחת לאחרת.


להתאהב ולספר על זה

כאן יש את המקום לומר שלא משנה עד כמה נשתנה מבחינה תרבותית ועד כמה החברה הישראלית בפרט, כמו החברה העולמית בכלל, עדיין תהיה נתונה לדרכיו המסתוריות של גוף האדם בשינויים שהוא עובר בגיל ההתבגרות.

אהבה ראשונה היא שלב שכולנו נעבור. אחוז מסוים אפילו יישאר עם האהבה הראשונה שלו לכל החיים, ואחרים ייקחו רק את הזיכרונות.


 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010