כתבות נבחרות

בואו לאכול איתי
בואו לאכול איתי | מאת רונית חן

בואו לאכול איתי היא תוכנית הריאליטי הראשונה של הערוץ הראשון. מצד אחד, מדובר בנקודת שפל היסטורית של הערוץ הראשון. הערוץ הממלכתי, שחרט על דגלו טלוויזיה איכותי נכנע לפורמט המצליח ביותר בעולם ששובר שיאי רייטינג. מצד שני, בצעד אמיץ נפרד הערוץ הראשון מהאליטיזם שלו ומההתנשאות שלו על הציבור הישראלי שכל כך אוהב תוכניות ריאליטי מרגשות ונוגעות. אחרי הכל, מי אמר שספורט זה פחות רדוד מריאליטי?!

בואו לאכול איתי

תמונה: יחצ.


בואו לאכול איתי ארוחה טעימה!

התוכנית בואו לאכול איתי מיובאת מבריטניה, שם הפכה ללהיט ענק שמרתק מיליוני צופים למסכים מדי שנה. הפורמט די פשוט. בכל שבוע, זוג או משפחה מארחים בביתם את שאר המשתתפים של התוכנית לארוחה בייתית בביתם החביב. המטרה היא כמובן לבשל אוכל טעים במיוחד, אך לא רק. הזוג המארח נבחן גם על יכולת האירוח שלו ועל החוויה הכללית שקיבלו האורחים. בסוף כל ארוחה ידרגו הסועדים את הערב כולו, לפי מגוון פרמטרים.


בואו לאכול איתי בישראל

המפגש בין תוכנית תרבותית שכזו לבין התרבות הישראלית הרב גונית צפויה להיות מרתקת למדי. מצד אחד, יש בישראלים משהו מאד חם ומאד מארח בכבוד. מצד שני, הישראלים הם עם קצת וולגרי, בלי נימוסי שולחן ועם המון רב גוניות. יש בתוכנו המון תרבויות שונות שמתנהגות בצורה שונה לחלוטין. לכן התנהגות טבעית אצל משפחה אחת, יכולה בקלות להתפרש כגסות בקרב משפחה אחרת.


ככה התוכנית נראית בבריטניה אגב.... כדאי לראות!
אין כמו הבית

מה שכן, הרשמה לבואו לאכול איתי צפויה לסחוף אלפי נרשמים. עבור המון ישראלים הבית שלנו הוא מרכז חיינו. אנחנו אוהבים את הבית, משקיעים בו, ואוהבים להראות אותו לאחרים. במהלך התוכנית, זוגות ומשפחות צפויות לארח אורחים זרים בתוך הבית, להראות להם את כל החדרים ולארח במלוא מובן המילה. יש בנו הישראלים משהו מאד פתוח ולכן זה צפוי להצליח מאד.


בואו לאכול איתי מול מאסטר שף

איזו תוכנית תצליח יותר? זו שאלה טובה. מאסטר שף שברה בזמנו את כל שיאי הרייטינג. בגלל העונה הראשונה הקצרה כל כך – נשאר טעם של עוד. התוכנית בואו לאכול איתי מביאה בנוסף לאוכל את הריאליטי התרבותי. נקווה שערוץ 10 יצליחו להכניס לזה מספיק פלפל!

 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010