כתבות נבחרות

זוהי סדום

מאת: רונן אופיר

זוהי סדום – היסטוריה עכשווית

לא תמיד אפשר לומר שיש סאטירה טובה בארץ, והנה מגיע צוות מצוין של שחקנים, מגובה במיטב הכותבים שיש, והופכים את הסאטירה לבועטת ומרשימה, כמו שרק הם יודעים לעשות.

את התוכנית ארץ נהדרת כולנו מכירים, שהרי מדובר באחת מתוכניות הבידור הפופולאריות ביותר שנוצרו כאן בשנים האחרונות, ואם היינו רגילים לראות אותם אחת לשבוע על המסך הקטן, בעיקר בימי שישי בערב.

הקיץ הזה הם מגיעים אלינו עם סרט קולנוע עלילתי משובח ומצחיק, זוהי סדום, המספר את סיפורה של העיר המוכרת ביותר בתנ"ך, זו שהקדימה את זמנה במיצוי הרשע הקיים על פני העולם. הסרט מספר את סיפור העיר סדום כאילו הייתה היום, כאן בישראל, ולא בכדי טוענים בטריילר של הסרט שגם לפני 4000 שנה הייתה לנו כבר אז ארץ נהדרת.

זוהי סדום    תמונה: יח"צ.

זוהי סדום – זוהי ארץ

את חבורת השחקנים של ארץ נהדרת כולנו מכירים. אמנם לאורך העונות שהתוכנית משודרת בה כבר ראינו את השינויים ואת ההרחבות שבוצעו בה, אך עדיין מדובר בצוות שחקני הקומדיה מהטובים ביותר בישראל. בסרט נוכל לראות את דב נבון משחק את לוט, ואילו טל פרידמן, שמומחה במשחק של דמויות נשיות, משחק את אשת לוט.

אלי פיניש משחק את המלך הרע של סדום, ושאר השחקנים, כמו אסי כהן, עלמה זרק, יובל סמו ומאור כהן, מהווים את הדמויות הססגוניות האחרות, שנותנות את הצבעוניות המרשימה של זוהי סדום. את התסריט כתבו מולי שגב, אסף שלמון ודוד ליפשיץ, ועל הבימוי גם מולי שגב ואדם סנדרסון.


לראות את זוהי סדום היום

המוטיב של צוות שחקני וכותבי ארץ נהדרת הוא להראות את הקשר ההיסטורי של סיפור העיר סדום ושל התקופה העכשווית שאנו חיים בה.

אם נדמה לנו שלמדנו מכל ההיסטוריה שלנו כיצד לנהל אורח חיים נכון ומוסרי, תמיד יש את צוות הכותבים והשחקנים של ארץ נהדרת שמראים לנו, כמו בסרט זוהי סדום, שלא למדנו יותר מדי והנה המציאות שלנו מתרחשת 4000 שנה לאחור, וכאילו הכל אותו הדבר.


לעבור מן הטלוויזיה לקולנוע

זוהי סדום הוא סרט קולנוע לכל דבר, אך יש לו את הערך המוסף של החוויה הקולנועית. יש משהו מרענן ומרגש לראות דמויות טלוויזיוניות מוכרות על גבי מסך גדול בסצנות מרהיבות עם אפקטים ועם עיבוד קולנועי מקצועי.

שחקנים גדולים בהוליווד עשו בהצלחה את המעבר מהמסך הקטן אל המסך הגדול. מסתבר שהכוכבים הישראלים לא נופלים מהם ויודעים טוב מאד מה הם עושים! זוהי סדום הוא סרט פשוט נפלא לחופשה המשפחתית.

 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010