כתבות נבחרות

מוסך טרקטורונים
מוסך טרקטורונים - מוסך נשאר מוסך?

יש לא מעט אנשים עבורם מוסך הוא מוסד בעייתי. זה קשור כמובן עד כמה אתם אנשים טכניים ועד כמה אתם מבינים מה המכונאים עושים. בהקשר של מוסך טרקטורונים, יש בד"כ קצת פחות חרדות ופחד. שהרי מי שיש לו טרקטורון או רייזר אוהב בד"כ את השטח ומבין דבר או שניים בכלים הללו.

בוא אספר לכם חוויה שחוויתי בזמן האחרון. באחד הסופ"ש האחרונים יצאנו לטיול טרקטורונים בצפון. היה נפלא. פולאריס ספורטסמן הוא אחד הכלים המדהימים שנסעתי עליהם.

פולריס הפגיזו עם הגה כוח, יותר נכון כידון כוח וסובבו את תיבת ההילוכים ככה שהיא תהיה יותר נוחה ולא נצטרך לשבת עליה בפיסוק בכלל. הפולריס שלי לא הרבה זמן על הכביש, יותר נכון בשטח. אני בכלל לא אמור להגיע אל מוסך טרקטורונים. בכל זאת, יוצא לי רעש מוזר מהמנוע והחלטתי להיכנס לבדוק את זה. בדברים כאלו אני מעדיף שלא לקחת סיכונים.

האמת היא שאני לא מבין גדול בטרקטורונים ובכלל לא חזק במכאניקה מכל סוג. אני פשוט אוהב את האדרנלין של הנסיעה על הטרקטורון ואוהב את ההסתובבות בשטח ולכן קניתי לי את הפולריס. פרגנתי לעצמי טרקטורון חדש, דווקא בשביל לא להגיע יותר מדי אל מוסך טרקטורונים. אני שונא את זה.

אני לא שונא את כל המוסכים, אבל לא פעם חשתי מעט מרומה. מכוניות זה לא התחום שלי ואני מרגיש שיכולים למכור לי כל סיפור מרגע שפותחים לי את מכסה המנוע. במוסך טרקטורונים זה במובן מסוים אותו הדבר, אין הבדל, יכולים להגיד לי הכל. הייתה פעם התוכנית יצאת צדיק, זוכרים?

בפרק על המוסכים זה היה מדהים. המוסכניקים ברובם יצאו שם רמאים, הגיעו אליהם עם בעיה שוטה של כבל מנותק והם הפכו את זה לבעיה מורכבת מאוד ואמרו שצריך להחליף את הראש מנוע או משהו (לא כל מוסך טרקטורונים הוא מושחת). מדהים. גם כלכלית אתה יודע איפה המוסך מתחיל ולא איפה הוא נגמר, אין מה לעשות ככה זה.

אני נכנסתי למוסך טרקטורונים עם יתרון – יש לי טרקטורון חדש מהניילון שלא צריכות להיות איתו בעיות, יש אחריות ורק הרעש הזה מעצבן קצת. הייתרון הנוסף שלי הוא שאני מכיר את המוסכניק שלי. היכרות ארוכת שנים לימדה אותי שלא באינטרס שלו לרמות אותי, כי אני אעזוב אותו. כל פעם שאני נכנס מתנהגים אליי כמו שיח' טורקי, כולל עוגיות ותה.

וזה המסר העיקרי בכל הסיפור - תפתחו יחסי חברות עם המוסכניק שלכם. ספרו לו על הטיולים שלכם, תנו לו את התחושה שאתם מתכוונים לחזור אליו שוב ושוב. במידה והמוסך ירגיש שאתם לקוחות לטווח ארוך, הוא גם יקפיד לתמחר את כל הטיפולים בדיוק כמו שצריך. אחרי הכל, ישראלים תמיד משווים אחד עם השני מחירים של מוצרים חדשים... עסקים עושים עם אנשים, וזה נכון כמעט לכל סיטואציה.

אז נכון, כשברור שאין מה לתקן, למוסכניקים יש פחות סבלנות אלייך והם מעט פחות נחמדים. בכל אופן, ישנם מוסכי טרקטורונים אדיבים, צריך לדעת לחפש. כיום יש הרבה יותר שקיפות ואין מקום לחרדות מיותרות.

 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010