כתבות נבחרות

מחוברים

מאת: אורית טינקל


מחוברים לאינטימיות הגברית

אחת התופעות המעניינות ביותר שהתפתחה בשנים האחרונות בטלוויזיה היא תוכניות המציאות והדוק דרמה. כל אחד משני הסוגים הללו מציג את חייהם של גיבורי הצילומים ואת סיפורם. אחד הפורמאטים החדשניים שנראו בשנים האחרונות היא הסדרה 'מחוברות', שנתנה למספר נשים מוכרות מצלמת וידיאו ביתית והן תיעדו את חייהן לאורך מספר חודשים. כעת הגיעה גרסא גברית של התוכנית, והיא נקראת מחוברים.


מחוברים


המטרה היא לקחת את חמשת הגברים שביקשו להראות לכולם את חייהם ולהוסיף את כל מה שהם יכולים על האינטימיות הגברית שלהם. כל אחד מהם שונה בדרך כזו או אחרת מן השני, והשאיפה היא להראות את התמונה הכללית של הגבר המצוי, אולי.


מחוברים – הדמויות

מחוברים היא תוכנית שמתעדת את חייהם של חמישה גברים מוכרים יותר או פחות. מדובר בעורך עיתון מוסף הארץ שי גולדן, בן 39, כמו גם הסופר דודו בוסי, בן 45. דמות נוספת היא ישי גרין, בן 30, יזם ההייטק וגם רן שריג התסריטאי, בן 40.

הדמות החמישית היא לואיס אדרי, תלמיד תיכון בן 18, שביקש גם הוא לתעד את חייו לאורך חצי השנה האחרונה. לכל אחת מן הדמויות יש עבר מפואר וסיפורי חיים מאוד מרתקים שהביאו אותם עד למקום שבו הם נמצאים. חלקם ביקשו מהפקת התוכנית להשתתף ומחלקם ביקשה הפקת התוכנית בעצמה להשתתף, אך ללא ספק מדובר באוסף דמויות מעניין ומרתק.


טעימה ממה שהולך לבוא בהמשך -

התוצר הסופי של מחוברים

מחוברים היא תוכנית שצריכה לשלב בין מספר מרכיבים שאמורים למשוך אותנו לצפייה בה. ראשית, מדובר בסדרת המשך ל"מחוברות", שזוהי סדרה שהצליחה מאוד בפני עצמה, ויש שיאמרו כי הגרסא הגברית לא תיפול ממנה. כמו כן, יצר הסקרנות והמציצנות שלנו בהחלט מספק לנו סיבה מספיק טובה להיכנס לחייהם הפרטיים של גיבורי התוכנית.

מדובר בגברים שנראים טוב וממוקמים במקומות מאוד מעניינים בפסיפס הישראלי, הם מבחינת הגיל שבו הם נמצאים, הן מבחינת מצבם המשפחתי ודעותיהם לגבי המציאות שלנו. מרכיב נוסף, הוא שיותר משהעגל רוצה לינוק, הפרה רוצה להניק. יש מי מבין הדמויות שביקש לקבל מצלמה מן ההפקה ולתעד את עצמו ואת חייו.


לקבל את החוויה הדוקומנטרית

מחוברים היא תוכנית דוקומנטרית במובן מסוים, אך היא עדיין נחשבת גם כתוכנית ריאליטי. יש בה את כל האלמנטים שאפשר להבין אותם כחיוביים וגם לא מעט אלמנטים שניתן לראות אותם כשליליים וכל אחד יצטרך לבחור את הדברים הטובים לו ולהתעלם מן הדברים שפחות טובים.


הפורומו הרשמי של מחוברים:

 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010