כתבות נבחרות

עסקים משפחתיים

עסקים משפחתיים


עסקים משפחתיים אלו עסקים אשר נעשים בתוך המשפחה ושקרובי משפחה שולטים בהם. העסקים יכולים להיות בתחומים רחבים מאד כמו למשל תחום המסחר, שירותים או ייבוא. לעסקים שמתנהלים על ידי המשפחה ישנם יתרונות רבים בהם שיתוף פעולה בין האנשים, הכרות מוקדמת, חזון שנבנה בסיס ערכים משותפים ועוד. החסרונות של העסקים הם לרוב מתבטאים ברגשות שצצים עם הזמן ובוודאי כשישנן אי הסכמות הנוגעות להתנהלות בעסק. כדי שהעסקים יהיו מוצלחים ויעלו יש לנהוג בהם באופן מקצועי ולא לתת להם לעלות על פני השטח ולפגוע בעסק ובפרנסה.


מומלץ לערוך חוזה מראש


עריכת חוזה מראש וסיכום הנקודות החשובות בעסק יכול לחסוך אי נעימות וקשיים בדרך. אם אתם עומדים בפני פתיחת עסק משפחתי מומלץ מאד לערוך מראש הסכמים ולהגיע להבנות כיצד העסק יפעל, מי יהיה אחראי על איזה חלק של העסק ומה תעשו במקרים של אי הסכמות. אם כבר הקמתם עסק אתם עדיין יכולים לעבור את התהליך ולערוך חוזה כשמומלץ מאד לפנות אל עורך דין המומחה בתחום עסקים משפחתיים לערוך אותו.


עורך דין שמשרת אתכם


תפקידו של עורך הדין הוא לשרת אתכם, בעלי העסקים. עורך הדין משרת את הלקוחות שלו מתוך הניסיון שלו ויכול להיות שהוא יעלה רעיונות שכדאי להתייחס אליהם לפני הקמת העסק ובמהלך הניהול שלו.מה עושים במקרים של אי הסכמות


ישנם מקרים של אי הסכמות בין האנשים בכל עסק אך כשהדבר נוגע לעסקים שהם בתוך המשפחה אז אי ההסכמות יכולות להשפיע מעבר לעבודה ולעסק. לכן, חשוב לבחון כיצד לפעול במקרים של אי הסכמות. עורך דין המומחה בתחום עסקים משפחתיים יכול לעשות הסכם בין המעורבים בעסק ולעזור להם לקבוע כיצד לפעול במקרים של אי הסכמות.
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010