כתבות נבחרות

רפלקסולוגיה
רפלקסולוגיה כדרך חיים

גדרה השוכנת רחוק, אך לא מדי, מהמרכז מאופיינת באוכלוסייה שוחרת איכות חיים. רפלקסולוגיה פופלארית ביותר בגדרה ובשאר המושבים בסביבה. רבים מהתושבים מאמינים ברפואה האלטרנטיבית כחלק מדרך החיים המיוחדת שבה הם בחרו. רפלקסולוגיה משמעותה השתקפות. חסידי השיטה טוענים כי כף הרגל משקף את הנעשה באיברים הפנימיים בגוף האדם והטיפול בכף הרגל משפיע על האיברים.


רפלקסולוגיה – טיפול אלטרנטיבי עתיק יומין

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול המאמינה כי כפות הרגליים משקפות את הנעשה בגוף. לכל איבר בגוף יש נקודה מסוימת בכף הרגליים. טיפול בכפות הרגליים עשוי להשפיע על מצב האיברים הפנימיים. הלחיצות על הנקודות המסוימות יפעילו ערוצים אנרגטיים וישפיעו על התפקוד התקין ועל הבריאות של האיברים.

אנשים המקפידים לקבל טיפולים מדי כמה שבועות מעידים כי טיפולי הרפלקסולוגיה משחררים לחצים ומרגיעים כאילו היה זה טיפול פסיכולוגי, טיפול רפלקסולוגיה מעניקים חיוניות מחודשת לגוף. את השיטה המציא ד"ר וילאם פיטסגרלד בשנת 1915. ד"ר פיטסגרלד היה רופא אף אוזן גרון שגילה כי מגע ולחץ בכף הרגל מאיצים את תהליכי ההחלמה ומעניקים הרגשה טובה למטופלים. חסידי השיטה המשיכו ופיתחו אותה.


מידע וטיפים חשובים

בגדול, טיפול רפלקסולוגיה מתאים לאנשים הסובלים מכאבי ראש כרוניים, מהפרעות עיכול, מנדודי שינה, מכאבי גב ועוד. רפלקסולוגיה מתאימה בין השאר עבור אנשים שלא מצאו מזור לבעיותיהם ברפואה הקונבנציונאלית או שמעוניינים לשלב טיפולים משלימים.

קופות החולים הכירו בחשיבות של טיפולי הרפלקסולוגיה והן מציעות אותם במסגרת הרפואה המשלימה.

חולי סרטן רבים משלבים את טיפולי הרפלקסולוגיה עם הטיפולים האחרים. טיפולי הרפלקסולוגיה ידועים כטיפולים המרגיעים כאבים ולחצים. חולי סרטן אשר מעוניינים לשמור על איכות החיים גם בתקופת הטיפולים הקשים בוחרים ברפלקסולוגיה.

רוב האנשים חשים מיד בתום הטיפולים הקלה והרגשה נוחה, חלק מהמטופלים מרגישים עייפים מספר שעות לאחר הטיפול וחלק עלולים להרגיש בחילה ותשישות. המטפלים בשיטת הרפלקסולוגיה אינם דואגים מתופעות אלו. לדעתם, זהו מצב זמני המעיד כי הטיפול השפיע על המערכות השונות בגוף .

כאשר בוחרים קליניקת רפלקסולוגיה חשוב לוודא כי המטפלים הם מוסמכים אשר עברו הכשרה מקצועית ובעלי תעודה מאושרת ומוכרת.

 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010