כתבות נבחרות

אחסון אתרים

מאת: יובל נווה

אחסון אתרים – טיפים עבור מקדמי אתרים


דומיין co.il

מילת המפתח בתחום של קידום אתרים בגוגל היא רלוונטיות. כאשר בוחנים הקמת מייזם חדש, כדאי לחשוב מראש מיהו קהל היעד שלנו. במידה ומדובר בקהל יעד ישראלי, מומלץ לבחור כתובת בעלת סיומת co.il. כך אנו מצהירים שהאתר שלנו הינו רלוונטי במיוחד עבור גולשים מישראל. הדבר נכון אגב גם עבור ישראלים דוברים אנגלית.


אחסון אתרים מקומי

עבור חברות המשווקות מוצרים לישראלים, אחסון אתרים בארץ אף הוא חשוב מאד. עבור מנועי חיפוש כמו גוגל, אתרים המאוחסנים בישראל הם אלו הכי רלוונטיים עבור הגולש הישראלי. הדבר נכון פי כמה במקרה שכתובת האתר היא עם סיומת com. שכן סיומת כזו היא בינלאומית ואז המיקום הפיסי של אחסון אתרים הוא הרמז האמין ביותר לגבי זהות קהל היעד שלכם.


אחסון כמות גדולה של אתרים

חברות קידום אתרים מקימות בד"כ כמות גדולה של אתרים שנועדו לתמוך באתרי הלקוחות. תהיה זו טעות מרה לאחסון את כל האתרים על שרת אחד עם כתובת IP אחת. שכן מנועי החיפוש לא יתקשו להבחין שמדובר בקבוצת אתרים ואז ייתנו משקל נמוך לכל קישור בתוך קבוצת האתרים. הפיתרון הוא פשוט – אחסון אתרים למקדמי אתרים, או אחסון אתרים בחברה המתמחה בתחום של מחשוב ענן - העתיד של אחסון אתרים.


C-Class

חברות איחסון אתרים מספקות שירות של איחסון כמות גדולה של אתרים, תוך הקפדה על C-class שונה לכל דומיין נפרד. בצורה כזו, אנו מבטיחים שמנועי החיפוש ימשיכו להתייחס לכל אתר תומך כאל אתר עצמאי ולגיטימי לכל דבר ועניין. השירות כרוך בעלות סבירה והוא חוסך ניהול במקביל של כמה חשבונות אחסון אתרים בחברות שונות.


עלות אחסון אתרים

כשבאים להזמין חבילת אחסון אתרים, יש להחליט מראש אם הולכים על שרתי לינוקס או ווינדוז. אין בהכרח הבדל גדול, זה תלוי בהעדפות החברה שבונה את האתר (שבד"כ מעדיפה קוד פתוח). מעבר לכך יש לנסות ולהעריך כמה זיכרון צריך. עוד זיכרון – עוד כסף. במידה ונעשית סליקת כסף דרך האתר, בד"כ צריך כתובת IP קבועה, מה שכרוך גם הוא בעלות נוספת. מעבר לכך השוק של אחסון אתרים הוא שוק תחרותי, וקל להשוות מחירים ושירותים בין החברות השונות.

שימו לב, התחום החם של מחשוב ענן עשוי להוזיל עוד יותר את עלויות האחסון. כדאי כבר היום לעבוד עם חברות שנכנסות לתחום של מחשוב ענן.


 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010