כתבות נבחרות

בניית אתרים - השלבים
בניית אתר אינטרנט זו משימה לא פשוטה, וכוללת מספרים שלבים. יחד עם זאת, עם מספיק ידע וניסיון כל השלבים הללו יכולים להסתיים תוך זמן קצר ביותר.


איפיון האתר

השלב הראשון בתהליך בניית אתרים הוא "איפיון" אתר האינטרנט. קודם כל צריכים להחליט מה האתר יכלול בגדול, מה מטרתו ואיך הוא ייראה בגדול. לאחר שייעוד האתר ברור, נשאר רק לקבוע את סדר הגודל שלו ולפרט את התכונות שלו במסמך מפורט אשר יועבר לחברת בניית אתרים איתה עובדים.


בניית אתרים איכותית
מתוך אתר חברת Digital ST: עיצוב אתרים מודרני.


במידה והאתר מיועד להיות אתר עם הכנסות שותפות – צריך להתייחס אליו כאל עסק לכל דבר, ולתכנן את כל הפרטים הקטנים. יש לערוך סטטיסטיקה ומחקר מקיף על מנת ללמוד את השוק הרלוונטי ולנסות להעריך את ההכנסות הצפויות. הרבה פעמים כדאי להיעזר בשלב התכנון באדם עם ניסיון בתחום של קידום אתרים ושיווק באינטרנט.


השלב השני בתהליך בניית אתרים - ירידה לפרטים הקטנים

לאחר השלב הראשון צריך לפרט את מאפייני האתר על כל דפיו ותכונותיו. שלב זה יכול להיות שלב ארוך ומייגע, אך הוא חשוב מאוד. איפיון נכון של האתר יחסוך בעלויות של תיקונים ושינויים עתידיים. כמו כן, מומלץ לשרטט סקיצות ידניות לאתר האינטרנט המתהווה ולחשוב כבר כיצד הוא יראה. לא בושה לקשקש עם עיפרון על נייר עד שמגיעים לתוצאה הרצויה.


מערכת ניהול תוכן דינאמית

אם אתם מתכוונים לבנות אתר אינטרנט חדש, אתם חייבים לדרוש מהמתכנת שלכם מערכת ניהול תוכן דינאמית. מה זה אומר בעצם? מערכת דינאמית היא מערכת אליה תוכלו לגשת בכל שעה שתרצו עם שם משתמש וסיסמא, ולערוך כל מידע באתר. ככל שתקנו מערכת ניהול תוכן איכותית יותר, כך היא תהיה נוחה יותר לשימוש ותאפשר לכם לערוך יותר אלמנטים שונים באתר.

מערכת ניהול טובה תאפשר לכם לערוך בכל דף את התוכן עצמו, את כותרות עבור קידום אתרים (כותרות meta), תמונות, הטמעות סרטוני וידאו, שליטה מלאה בטקסט ועוד. במערכת שלכם חייבת להיות אפשרות לפתוח דפים חדשים מתי שתרצו וגם כלי מעקב סטטיסטיים (שמתממשקים לכלים סטטיסטיים של גוגל). בצורה כזו, לא תהיו תלוים בעתיד בחברה כזו או אחרת ותוכלו לעבוד על האתר שלכם באופן שוטף בלי שום בעיה.


בחירת חברה טובה


לאחר החלטות אלו, רוב העבודה עוברת לצד של המתכנתים. יש לבחור חברת בניית אתרים טובה (ומתאימה לתקציב!!!) ולהעביר אליה את המסמך המפורט עם הסבר קצר על האתר.

חברת בניית אתרים רצינית תספק לכם הצעת מחיר ולו"ז לעבודה תוך זמן קצר. לאחר אישור העסקה תקבלו סקיצה של העיצוב, בדרך כלל של דף הבית או של העמוד המרכזי של האתר. זמן ההמתנה לסקיצה משתנה מחברה לחברה, ובדרך כלל נע בין שבוע לבין שלושה שבועות.


העיצוב הוא כלי מיתוגי ושיווקי חשוב במיוחד

לאחר שלב הסקיצות יש צורך לאשר את העיצוב הסופי של האתר. בשלב זה יכול להיות שיהיה תהליך קצר של "פינג פונג" ביניכם לבין חברת בניית אתרים, עד שהעיצוב יראה לכם מתאים ביותר לאתר.

מי שיותר דקדקן בתחום העיצוב יפנה פשוט למעצב אתרים חיצוני שיעשה עבורו את רוב העבודה הזו מול חברת בניית האתרים.

לאחר שהעיצוב אושר על ידכם, תהליך בניית האתר מתחיל. בניית אתר עשויה לערוך בין שבוע לכמה חודשים, תלוי בסדר הגודל ובתקציב. אתר כמו פייסבוק לוקח כמה חודשים לבנות, אבל ברוב המקרים זה לוקח הרבה פחות זמן. לאחר השלמת התהליך, יש צורך למצוא שרת אירוח לאתר האינטרנט החדש שלכם וכמובן שם מתחם (דומיין). חושבים שכאן הסתיימה העבודה? כאן רק התחילה העבודה...

>>לחצו כאן לקריאה נוספת אודות בניית אתרי וורדפרס - מומלץ!
 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010