כתבות נבחרות

שער הדולר היום
שער הדולר - כללי

הדולר האמריקאי הינו המטבע הנפוץ והנסחר ביותר כיום,על אף שבמרבית המדינות אין סחר בתוך המדינה בדולר האמריקאי, יחסי הגומלין במסחר של אותן מדינות עם מדינות אחרות מבוצעות ע"י הדולר. ע"מ לדעת את שוויו של הדולר ביחס למטבעות אחרים בכל יום מפורסם שער הדולר, זאת ניתן למצוא ע"י חיפוש זריז באינטרנט תחת הכתובת "שער הדולר היום". בכל יום מפרסם בנק ישראל שער יציג של כל מטבע ועלידי כך ניתן להשוות את היחס בין המטבעות לשער הדולר היום.


אופן השפעתו של שער הדולר היום

שער הדולר היום משפיע על כלל רמות האוכלסייה מהאזרח הפשוט ועד לחברות הגדלות ואף הממשלתיות.כך לדוגמא שער הדולר היום משפיע על כדאיות של עסקה אשר כרוכה בחוזים גדולים ובהוצאות כספיות גדולות, שער הדולר היום משפיע על היבוא והיצוא של מדינה וכתוצאה מכך גם על האזרח הפשוט אשר המוצרים אותם הוא קונה יכולים לעלות ולרדת כתוצאה מתנודות בשער הדולר היום.


השפעת שער הדולר היום על ישראל

כלכלת ישראל מושפעת באופן ניכר מהשפעות שער הדולר היום, אומנם המסחר במדינתו מבוצע בשקלים אולם,שער דולר יומי יציב מביא לידי יציבות ואיזון בכלכלה הישראלית. את שער הדולר היום מפרסם בנק ישראל ומאחר ושער הדולר היום יכול להשתנות בכל רגע נתון יש צורך בעדכון שוטף שלו וע"י כך למנוע שינויים שיכולים להיות הרסניים למשק הישראלי.


מה משפיע על שער הדולר היום

שער הדולר היום מושפע ממספר גורמים וכתוצאה מכך ניתן לקבוע את ערכו לעומת מטבעות אחרים, בראש ובראשונה שער הדולר היום מושפע מחוזק הכלכלה מולה הוא עומד, כמובן ככל שהכלכלה תהיה חזקה יותר כך המטבע שלה יהיה חזק יותר וכתוצאה מכך הדולר לעומת המטבע המקומי באותה מדינה יהיה חלש יותר. גורמים נוספים אשר משפיעים על שער הדולר היום הינם אירועיים חברתיים,פוליטיים,גיאולוגיים ובגדול כל אירוע בעל השפעה גלובלית כזאת או אחרת, לכן חשוב מאוד להיות מודעים למצב שער הדולר היום ע"מ לבצע ניהול נכון בין אם זה של העסק או בין אם של משק הבית.


>>קראו עוד אודות שער האירו היום - ניתוח כלכלי. 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010