כתבות נבחרות

קניית זהב במזומן
סחר עתיק יומין

מאז ימים עברו, לזהב יש ערך רב ואנשים מוכנים לשלם כסף רב על מנת לקנות אותו. זהב הוא לא עוד מתכת שכורים מהאדמה, הוא הפך לסמל סטטוס, ולגורם חשוב בעושר ואולי אף באושר. לכן קניית זהב במזומן הוא תחום שהיה קיים תמיד ובימינו זהו עדיין עסק פורח.

מאז עד היום

יש תיעוד היסטורי רחב של סחר עתיק יומין בזהב, מאז ימי מצרים העתיקה, דרך ימי הביניים ועד ימינו אנו, בכל שנה ובכל עת יש תיעוד של סחר בזהב. קניית זהב במזומן זאת דרך מעולה להחצין את העושר הרב שמצליחים לצבור. כיום ישנה תופעה נפוצה מאוד של אמנים ואנשי רוח שמקיפים את עצמם בזהב, כדי לסמל את ההתקדמות שלהם בחברה. ייתכן והדבר נובע מהרצון להדמות למלך, שהיה מתעטר בכתר זהב, אולי זה נובע ממקור דתי בו לזהב יש ערך נוסף, מה שלא יהיה רבים וטובים מוכנים לשלם כסף רב על מנת להשיג עוד ועוד זהב. כדי שהמוכר יסכים להפרד מרכושו היקר, הוא לא יתפשר על משהו פחות מקניית זהב במזומן, מה שנותן לו בטחון יחסי בכדאיות העסקה. לא רק אנשים פרטיים עושים זאת, חברות קטנות וגדולות עוסקות אף הן בקניית זהב במזומן, וכהוכחה לכך ניתן לראות פרסומות לכך בכל ערוץ טלוויזיה בארצות הברית.

אין יותר חשוב מזהב

כל אחד ואחת, מכל מעמד שהוא, תמיד רוצים להתקדם ולעלות למעמד חדש, שיעריכו אותם יותר ואפילו שייקנאו בהם. דרך קלה ונוחה לעשות את זה היא על ידי קניית זהב במזומן, ובהמשך בהנאה גלויה מהזהב החדש. זהב מחצין יותר מכל את העושר של הנושא אותו, ומשום כך אנשים נמשכים אליו כבר אלפי שנים.

© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010