כתבות נבחרות

טרקטורונים

מאת: רוני דואק

טרקטורונים – שווה את הריגוש?

יש לי וידוי אישי. אף פעם לא נסעתי על טרקטורון. זה לא שאני פחדן במיוחד או בחור יבש מדי... פשוט לא יצא. כל השנים חברים שלי מספרים לי על טיולי ריינג'רים בצפון ורק אני לא מגיע לשם. אני לא גר ליד הים, אני אל מושבניק ובטח שלא קיבוצניק. אני בסך הכל בחור עירוני שאוהב כיף אבל לא הגיע לזה. אני חייב להגיד שמרחוק הסיפור הזה נראה די מסוכן.

>>הוידאו הזה יוכיח לכם כמה טרקטורונים הם דבר מסוכן.

עוד בצבא שמעתי סיפורים קשים על טרקטורונים. חבר טוב שלי גר לי יבנה ותמיד הוא היה הולך בשבתות לחרוש את הדיונות ליד פלמחים. באחת השבתות הוא ערך טיול על הטרקטורון ביחד עם חבר טוב נוסף שלי מהצבא. הם תמיד היו לוקחים ריינג'רים לדיונות ליד חוף פלמחים ומתחילים להשתולל. באחת הפעמים הם התהפכו כמה פעמים באיזו ירידה ורק בנס (כנראה בזכות הגשר מעליהם) לא קרה להם כלום. כבר אז נדלקה אצלי נורה אדומה.בחדשות, כמעט כל חודש אני שומע על תאונת טרקטורונים, ככה שקשה להישאר אדיש.
יחד עם זאת, הרואה חשבון שלי פשוט חולה על טרקטורונים. כל היום הוא מפציר בי להצטרף אליו באחת השבתות לבצע השכרת טרקטורונים לטיול בדרום הארץ. זה לא רק הוא. לפי מה שאני מבין הם משהו כמו 20 חבר'ה משוגעים לדבר (כנראה חברה טיפה יוצאי דופן) שכל החיים שלהם סובבים סביב טרקטורונים וסביב פולאריס. זה מתחיל בלקנות טרקטורון חדש או לאתר טרקטורונים יד שניה לקנייה, זה ממשיך בלקנות כל מיני אביזרים, זה ממשיך לטיולים בסופ"ש וזה כמובן ממשיך בטיפולים ארוכים במוסך.

הרואה חשבון שלי למשל, עבר כבר 4 תאונות עם טרקטורונים, והוא ממשיך ליסוע המון, למרות ביקור קבוע אצל מוסך טרקטורונים שאיתו הוא עובד כבר שנים. לטענתו לאחר 4 תאונות הוא כבר מכיר את רוב הסכנות שעלולות לצוץ בדרך.. אני קצת סקפטי אבל עדיין אומר לעצמי: "אם אחרי כל הבלגן הזה הוא ממשיך ליסוע, כנראה שמדובר בחוויה יוצאת דופן".

בסופ"ש הקרוב אני כנראה אצא לטיול הראשון איתו. לא ברור אם נצא ב2 טרקטורונים נפרדים או שהוא ירכיב אותי אבל כולי התרגשות. אני נהג טוב מאד, כולל בשטח. יש לי רישיון משאית ונסעתי בצבא גם על האמר ועדיין אני בטוח שיש הרבה מכשולים שקשה לצפות בדרך, במיוחד בעונת החורף...
כנראה שאני לא אוכל להסתכל על עצמי במראה אם אגיע לגיל 30 ועדיין לא אסע על טרקטורונים, אני כבר מרגיש מוזר עם זה ואני רק בן 27.

אני מבטיח לשתף בחוויות מהנסיעה הראשונה. חבר שלי הבטיח שניסע על ריינג'ר מדגם פולאריס, אני מקווה שאני גם אוכל לתרום במשהו מהיכולות שלי. אם לא לנסיעה המהירה, לפחות אתרום בבישולים או משהו. אני לא מכיר הרבה אנשים שמסוגלים להכין פויקה כמו שלי...


 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010